26 Ekim 2020, Pazartesi

Tarihçe

Ak Ocaklar Derneği, 30 eylül 2014 yılında Hakan Yiğit tarafından kurulmuş ve halen Genel Başkanlığı Hakan Yiğit tarafından yürütülen bir sivil toplum kuruluşudur.

Her daim devlet geleneklerine sahip çıkan Ak Ocaklar Derneği, genel merkez üyeleri, il-ilçe başkanlıkları ve temsilcilikleri ile bulunduğu il-ilçelerde ve ülkenin dört bir yanında halka ses olmuştur.

Ülkemizde yaşanan hain FETÖ darbe girişiminde yönetim kurulu üyelerinden Erkan Yiğit şehit, Volkan Yiğit ise gazi olmuştur. Yine Alper Kaymakçı Ak Ocaklar Derneği’nin vermiş olduğu şehitlerden birisidir.

Yeni yönetim kurulunu belirleyen Ak Ocaklar Derneği, ülke menfaati ve devlet ilkelerine bağlı kalarak çalışmalarını sürdürmekte olup “15 Temmuz’u unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız” diyerek Anadolu ruhunu canlı tutmak adına paneller düzenleyerek çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir.

Yüce Türk milletine ve Müslüman alemine saygı, selam, dua ve ahde vefa diliyoruz.

1 Yorum

  1. Avatar
    Baver alpaslan

    Allah yar ve yardımcımız olsun inşalah sayın başkanım allah yolumuzu açık etsin inşalah her dayim şahitlerimize rahmet gazilerimize selametler dilerim bu sivil toplum kuruluşları da olğumdan sayın genel başkanımız #Hakan yiğit # başkanım nımızla olğumdan dolaya çok memnunum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir